In Lifestyle

Zdrada scenarzystów – po drugiej stronie serialu

Mam dobrą wiadomość dla każdego fana seriali. Pojawiła się druga część trylogii Wojtka Nerkowskiego Zdrada scenarzystów. O pierwszej części Spisek scenarzystów pisałam tutaj. W przypadku tej serii mamy do czynienia z książkami utrzymanymi w klimacie lekkiego thrillera połączonego z dozą humoru, którą gwarantują świetne dialogi. A czemu polecam ją wielbicielom seriali a także i filmów? Wojtek, autor książek jest nie tylko pisarzem ale i scenarzystą popularnych polskich seriali: Na wspólnej, BrzydUla, Singielka a obecnie M jak miłość. W Zdradzie pokazuje nam świat seriali podany od kuchni, bo przecież zanim zobaczymy gotowy odcinek musi nad nim popracować sztab ludzi. No właśnie i tu Wojtek przemyca nam smaczki związane z meandrami produkcji filmowo-telewizyjnej. Zdarzyło mi się nie raz podglądać pracę na planie filmowym a nawet uczestniczyć w nagraniach programu telewizyjnego i polecam Wam wziąć udział w takim show. Ja oglądając Taniec z gwiazdami co prawda tylko obserwowałam ekipę telewizyjną i tancerzy ale przeżycie było warte uwagi. To wszystko co wyżej to jednak tylko ciekawy dodatek do wciągającego wątku kryminalnego, w którego rozwiązanie wkręcają się bohaterowie a także i czytelnicy. Przyznam, że im więcej stron książki przeczytałam tym więcej typów co do zabójcy miałam. Wojtek też nie zawiódł jeśli chodzi o wątek miłosny, choć romantyczki mogą być lekko zasmucone ale książka przynajmniej nie przypomina nierealnej baśni a właśnie prawdziwe życie.

Fabuła – co nowego u Sylwii i Kuby?

Tym razem Sylwia i Kuba wylatują na Teneryfę by kręcić film pod tytułem Spisek scenarzystów. Ponoć zwycięskiego składu się nie zmienia a i historia lubi się powtarzać tak i tu wraca Paloma Bis i znów na planie giną główni bohaterowie filmu. Rodzeństwo scenarzystów nie byłoby sobą gdyby nie rozpoczęło własnego śledztwa, jednak im dalej w las tym ciemniej a i trup ściele się gęściej. Oczywiście, w takiej atmosferze ciężko wytrzymać bez bratniej duszy, dlatego Kuba będzie poszukiwał swojej drugiej połówki a Sylwia? No właśnie, czy ktoś lub coś zagrozi jej idealnemu związkowi z bożyszczem tłumów, Arturem? Ja już wiem jak skończyła się Zdrada scenarzystów i gorąco Wam polecam, tym bardziej jeśli dopiero chcecie zacząć przygodę z kryminałami. Z niecierpliwością czekam na ostatnią już część – Koniec scenarzystów.

Niespodzianka

Najlepsze na koniec. Mam dla Was 3 książki Zdrada scenarzystów ze specjalną dedykacją Wojtka. Nagrodę otrzymają 3 wybrane osoby, które pod tym wpisem udzielą odpowiedzi na pytanie. Na jakiej wyspie kręcony jest film Spisek scenarzystów? Na odpowiedzi czekam do końca dzisiejszego dnia. Spośród wszystkich odpowiedzi trójka szczęśliwców otrzyma książki. Listę osób o których powędrują niespodzianki opublikuję na Facebooku i Instagramie w czwartek.

 

PS. Komentarze będę akceptować tak szybko jak się da.

Powodzenia

Share Tweet Pin It +1
Previous PostFlower box - najlepsze kwiaciarnie
Next PostBEAUTY - dobieramy podkład idealny

5 komentarzy

 1. Natalia
  2 lata ago

  Akcja filmu kręcona jest na Teneryfie nawiasem chcialoby sie teraz tam być

  Reply
 2. Julka
  2 lata ago

  Spisek Scenarzystów kręcony jest na Teneryfie.

  Reply
 3. Marta Poznańska
  2 lata ago

  Ta wyspa to Teneryfa, moje małe wakacyjne marzenie 🙂 .

  Reply
 4. Weronika Kowalska
  2 lata ago

  Spisek scenarzystów kręcony był na Teneryfie 🙂

  Reply
 5. Sandra N.
  2 lata ago

  Cieplutka Teneyfa

  Reply

Leave a Reply