In Lifestyle

Spisek scenarzystów – komedia kryminalna

Jak wiecie lub może jeszcze nie, że noszę się z zamiarem napisania książki. Część materiału już jest, część czeka na wenę i więcej wolnego czasu. Im jednak bardziej skupiam się na książce, tym bardziej interesuję się tym szeroko pojętym tematem.

Moja książka ma mieć w sobie kilka elementów trochę pikanterii, trochę miłości, w tym tej niespełnionej i trochę opowiadać o prawdziwym życiu. Czyli już od początku mieszamy gatunki, ale czy to błąd? Chyba nie. Patrząc na komediodramaty, a teraz także na komedie kryminalne. Ostatnio odwiedzając Empik wpadłam właśnie na taką pozycję, która tylko utwierdziła mnie w tym, że obrany przeze mnie kierunek jest słuszny.

Spisek scenarzystów to pierwsza części trylogii tego gatunku, czyli komedii kryminalnej. To nowy świeży powiew mody prosto zza oceanu, u nas raczej mało rozpowszechniony. Książka szybko wpadła w moje ręce, dosłownie wprost z półki polecanych nowości. Ja przepadam za tematyką psychologiczną i literaturą faktu. stąd byłam w wielkim szoku, że tak ciężko było mi się oderwać od tej lektury. Czytałam ją przez dwa wieczory z mocnym zaciekawieniem, momentami śmiejąc się w głos z odzywek bohaterów.

Fabuła

Sylwia 🙂 i Kuba to rodzeństwo, które pisze scenariusz serialu Stój bo strzelam. W piątek po zakończonym dniu zdjęciowym w niewyjaśnionych okolicznościach ginie producentka, a cień podejrzeń pada na całą ekipę. Sylwia i Kuba szybko łączą fakty i wydaje się, że mają już wytypowanego zabójcę. Ku ich zdziwieniu jednak okazuje się, że ginie ich pewniak – główna gwiazda serialu Tatiana. Krąg podejrzanych więc zacieśnia się niczym pętla na szyi. Kto zabija i kto będzie następny? Czy Kuba zabija nie tylko pisząc scenariusz, ale i w prawdziwym życiu? A może jakiś psychopata wzoruje się na odcinkach serialu i zabija w taki sam sposób ekipę Stój bo strzelam? To tylko króciutki wstęp, a aby poznać odpowiedzi na te pytania koniecznie musicie przeczytać książkę. Ja już wiem jaki jest koniec pierwszej części i muszę Wam powiedzieć, że czekam na kolejną.

Autor

Nie zdziwił mnie w sumie fakt, że autor książki jest mocno osadzony w tematyce o której pisze. Spisek scenarzystów jest oczywiście pióra młodego, przystojnego J i utalentowanego pisarza i scenarzysty Wojtka Nerkowskiego. Wojtek jest współautorem scenariuszy do kultowych polskich seriali Brzydula, Na wspólnej, Singielka czy Egzamin z życia. Mało tego, debiut literacki już dawno za Nim, mowa o książce Ja Ciebie też, która jest połączeniem romansu i sensacji. Całe to doświadczenie sprawia, że Spisek scenarzystów czyta się jakby się było częścią ekipy Stój bo strzelam. Jeśli więc lubicie i kryminały i komedie, a do tego jesteście fankami seriali to książka Was na pewno nie zawiedzie.

A teraz czas na najważniejsze!

Wojtka miałam okazję poznać osobiście i udało mi się zdobyć dla Was 3 egzemplarze Spisku scenarzystów z autografem Wojtka.

Pierwsze trzy z Was, które na moim Facebooku pod wpisem promującym ten post odpowiedzą na pytanie: Jak mają na imię scenarzyści serialu Stój bo strzelam? otrzymają książkę Spisek scenarzystów wraz z dedykacją. Jeśli doczytałyście tekst do końca to już znacie odpowiedź. Do dzieła, czekają na Was 3 książki.

Share Tweet Pin It +1
Previous PostJak niebanalnie zapakować prezent
Next PostGdzie taniej kupić luksusowe marki modowe

3 komentarze

 1. Pola
  2 lata ago

  Sylwia i Kuba!! 🙂 :*

  Reply
 2. Agnieszka
  2 lata ago

  Sylwia i Kuba

  Reply
 3. Zdrada scenarzystów – po drugiej stronie serialu – See my beauty
  2 lata ago

  […] Wojtka Nerkowskiego Zdrada scenarzystów. O pierwszej części Spisek scenarzystów pisałam tutaj. W przypadku tej serii mamy do czynienia z książkami utrzymanymi w klimacie lekkiego thrillera […]

  Reply

Leave a Reply