In Lifestyle

Samba Brasil – taniec alternatywą dla siłowni

Jakiś czas temu przez moją głowę przewinął się pomysł nauki samby. Tak szybko jak jednak do niej wpadł tak szybko i wypadł. Na szczęście podczas ostatniego z moich firmowych wyjść Organizator uraczył nas przepięknymi występami. Jedną z atrakcji był pokaz samby. Szczerze to oczu nie mogłam oderwać od pięknych, wysportowanych i poruszających się z niezwykłym wdziękiem tancerek. Do tego pióropusze, stroje obszyte kamieniami i cekinami a w tle bębny wybijające taneczny rytm. To wszystko robiło na mnie takie wrażenie, że już w trakcie występu wiedziałam, że chce zacząć tańczyć sambę.

Postaram się teraz poszukać sobie szkoły samby i wcisnąć zajęcia w napięty grafik. Mi akurat przypadła do gustu samba, ale tańczyć można wszystko tym bardziej, że taniec ma wiele zalet.

Odchudzanie

Za każdym razem gdy ruszasz się trochę bardziej niż tylko przechadzając się z pokoju do pokoju robisz dobrze swojemu organizmowi. W tańcu tego ruchu jest bardzo dużo. Po pierwszej lekcji, jeśli nie będziesz oszukiwała, zapewne będziesz cała mokra ale i szczęśliwa, bo taniec rozluźnia, zwiększa poziom energii i wysmukla sylwetkę. I znów spadek kilogramów będzie tylko efektem ubocznym nauki tańca. Również ważne jest również to, że dotlenimy organizm oraz korzystnie zadziałamy na serce i układ krążenia. Taniec może okazać się świetną alternatywą lub urozmaiceniem dla nudnej siłowni a dzięki relacjom w małej grupie chętniej pojawisz się na zajęciach.

Kocie ruchy

Uważasz, że brakuje Ci drygu do tańca, chciałabyś ruszać się z większą gracją? Jeśli tak, taniec jest dla Ciebie. Instruktor zaczynając od podstawowych kroków powtarzanych aż do perfekcyjnego opanowania nauczy Cię tanecznego wdzięku. Dzięki tańcom latynoamerykańskim i nowoczesnym opanujesz do perfekcji kocie ruchy jakie oglądasz w zagranicznych teledyskach. A od teraz Ty na każdej imprezie będziesz mogła pochwalić się przyciągającym oko tańcem.

Pewność siebie

Taniec skutecznie, choć nie bez oporów podnosi nasze poczucie własnej wartości. Kiedy tańczymy i to coraz lepiej, uświadamiamy sobie, że „Jestem w tym dobra!”. To nasilające się poczucie sprawia, że zaczynamy siebie akceptować. Po kilku lekcjach nie krępuje nas dotyk obcej osoby w tańcu. Dzięki czemu chętniej asymilujemy się z grupą i zdobywamy nowych kolegów. Jak wiadomo w grupie raźniej więc na pewno znajomi z zajęć wyciągną Cię na jakąś salsotekę, gdzie zdecydowanie poznasz jeszcze więcej ciekawych osób. Plus 10 do większej pewności siebie.

Świetne samopoczucie

Zbierając to co wyżej w całość okazuje się, że taniec sprawia, że znów nam się chce. Widzimy wszystko w różowych okularach i wszystko to powyższe sprawia, że mamy lepszy humor. Z kolei lepszy humor to lepsi my i osoby dookoła nas. Dodatkowo wszystkie troski odsuwają się na boczny plan, bo na zajęciach skupiamy się na ruchach i uśmiechu. Mamy też zdecydowanie więcej energii, a dzięki temu mamy szansę na realizację naszych postanowień, marzeń.

 

Zobaczcie co mnie czeka na lekcjach samby, oprócz zakwasów 🙂

Share Tweet Pin It +1
Previous PostSkuteczne odchudzanie w 2 krokach
Next PostMagia miłości - filmy dla zakochanych i singli

No Comments

Leave a Reply