In Lifestyle

Praca marzeń czyli pomysły na własny biznes

Własna dobrze prosperująca firma to marzenie niejednej osoby. Często jednak boimy się zrobić pierwszy krok, bo co gdy nam się nie uda? Długi, powrót na etat ta wizja trochę zniechęca ale zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy jeśli masz odłożone „parę groszy”, głowę pełną pomysłów i motywację.

Mam dla Was kilka pomysłów na własne biznesy, które nie wymagają od razu rzucenia pracy na etacie a pozwolą nam na spokojne zweryfikować czy nasz biznes się powiedzie i czy nas to kręci.

Koszulki z nadrukiem

Moda to ciężki biznes, ponieważ zmienia się niczym horoskopy z kolorowych gazet a w gust trzeba trafić. Jeśli jednak masz ciekawy pomysł na teksty pokroju kultowego „nie mów do mnie teraz” to czemu by nie spróbować. Zabawna koszulka to świetny pomysł dla praktycznie każdego z poczuciem humoru. Wystarczy pomysłowa głowa, dobre jakościowo koszulki, program graficzny, specjalna drukarka i zgrzewarka. Trochę tego dużo ale pamiętaj, że możesz na początek mieć maszyny używane lub leasingowane. Plusem jest to, że asortyment do zadruku jest szeroki i nie musimy zamykać się tylko na koszulki, a z biegiem czasu przyjdzie moment i na inne części garderoby.

Catering dietetyczny

Biznes dla osób lubiących gotować i lubiących się z kuchnią. Na początek możemy wystartować z propozycją przygotowywania posiłków dla osób ze swojej pracy. Jeśli wszystko będzie smakowało to można spokojnie rozpocząć gotowanie na większą skalę. A system poleceń i marketing szeptany zrobią swoje. Oczywiście wraz z rozwojem działalności przyda się więcej miejsca, profesjonalne urządzenia i pojawi się obowiązek spełnienia wymogów Sanepidu.

Flower box

Instagram oszalał na punkcie kwiatów w pudełkach. Można kupić różne kolory i rodzaje kwiatów w najróżniejszych pudełkach i niestety zapłacić za nie całkiem słono. I właśnie wtedy Ty pojawiasz się cała na biało z swoim pomysłem produkcji domowej. I tu podobnie jak wszędzie, praktycznie przy każdym pomyśle zacznij od najbliższego Ci podwórka. Nauczycielki Twoich dzieci, urodziny koleżanek, ważne okazje w pracy. Podrzucaj wszystkim swoje namiary by stworzyć sieć klientów. Przy okazji świetnie będzie jeśli się czymś wyróżnisz np. nietypowymi kompozycjami. Obecnie hitem są wieczne róże, które będą się pięknie prezentować nawet do 2 lat.

Balony z helem

Nie ma imprezy, zwłaszcza urodzin, bez balonów z helem, zwłaszcza tych w kształcie cyfr obrazujących ilość lat solenizanta. Tu bariera wejścia jest niezwykle niska w porównaniu z innymi biznesami. Wstążki, balony i butla z helem to nie jest wielki wydatek. Świetnym pomysłem jest też poczta balonowa, kiedy z pudelka ucieka nam balonik a w środku czeka na nas prezent. Swoje usługi koniecznie trzeba rozpromować, można też spróbować szczęścia sprzedając na Allegro.

Escape room

Inteligentna rozrywka, której chyba nie muszę Wam przedstawiać. Logiczne zagadki połączone z szybko uciekającym czasem pokochało wielu Polaków. Tu przyda nam się duże, wynajęte mieszkanie, koniecznie w dobrej lokalizacji, trochę mebli (nie muszą być najnowsze), kamery oraz trochę fantazji i pomysłowości by urządzić tematycznie kilka pokoi zagadek. Bariera wejścia jest spora ale zwrot z inwestycji względnie szybki. Mamy w końcu kilka pokoi, a taka zgadywanka trwa godzinę, więc szybko można przekalkulować opłacalność takiej inwestycji.

Inne pomysły

Pomysłów do założenia własnych firm jest tak dużo, że w jednym poście nie sposób opisać wszystkich ale oto moje kolejne pomysły:

Tłumacz lub nauczyciel obcego języka – języki to Twoja mocna strona to czemu by nie spróbować

Biżuteria handmade – teraz bez problemu można kupić przepiękne półfabrykaty i tworzyć biżuterię wysokiej jakości

Krawcowa – zaczynamy od małych poprawek krawieckich a kończymy na szyciu własnych projektów

Hotel dla zwierząt – opcja dla miłośników zwierząt z odrobiną wolnego miejsca

Makijażystka – kilka kursów pod fachowym okiem i wprawna ręka pozwoli nam zarobić na wizażu przy sesjach zdjeciowych, weselach itp.

Fryzjerka – od zawsze podcinałaś włosy lalkom i lubisz to, to świetnie, wystarczy kilka lekcji dla doszlifowania fachu i talent

Food truck – zajęcie idealne gdy robi się trochę cieplej. Plusem jest, że podróżujesz bo możesz np. sprzedawać lody nad morzem 🙂

Kartki okazjonalne robione ręcznie – zajęcie dla mistrzów spokoju i z poczuciem estetyki. Możesz przygotować zaproszenia weselne, kartki urodzinowe, winietki, bileciki etc.

Produkcja ciast i tortów – praca dla domorosłych cukierników, klientami będą osoby, które mają dość jedzenia ciast pełnych mdlącego kremu czy osoby jedzące bezglutenowo

Franczyza – pizza, kosmetyczka, salon fryzjerski tu możesz zdecydować się na wszystko pod szyldem rozpoznawalnej marki oraz przy jej wsparciu

Oczywiście nie zapominajmy by już od samego początku promować Swój biznes na Instagramie, Facebooku czy Snapchacie. Ważna jest też jakość naszych usług, więc jeśli chcesz coś robić na pół gwizdka to od razu zapomnij. Pamiętajcie też, że nie ma rzeczy nie możliwych, jeśli tylko sami wystarczająco chcemy to sukces murowany.

 

A Wy macie jakieś pomysły na swój własny biznes?

PS. Pomysły na biznesy zostały omówione bardzo lakonicznie zatem zanim się za któryś już weźmiesz dokonaj dokładnych kalkulacji opłacalności i poczytaj o tym jak radzi sobie Twoja konkurencja.

Share Tweet Pin It +1
Previous PostPieskie życie – jak pomóc psom w schroniskach
Next PostWydałam 10 tysięcy na odchudzanie

No Comments

Leave a Reply