In Lifestyle

BEAUTY – dobieramy podkład idealny

Przeglądając kosmetyczne katalogi zawsze zatrzymywałam się nad zdjęciami modelek z nieskazitelną cerą. Oczywiście w większości przypadków to efekt pracy grafika ale producent zaklinał się, że to właśnie efekt najnowszej formuły jego kosmetyków. Cudownego podkładu, który sprawi, że Twoja skóra będzie promienna, matowa a jednocześnie glow, będzie oddychać, niedoskonałości pozostaną zakryte a Ty od rana do wieczora będziesz cieszyła się idealnym wyglądem. Dobrze a teraz zejdźmy na ziemię i zweryfikujmy marzenie z rzeczywistością. No właśnie a tu już bywa mniej kolorowo, bo każda z Nas jest inna, jak więc jak jeden i ten sam produkt może czynić cuda na twarzach każdej z Nas? No nie może, dlatego tak ciężko wybrać idealny dla naszej cery podkład.

Jak więc wyselekcjonować taki który nas upiększy? Oto na co zwrócić uwagę przy wyborze podkładu zanim wydamy na niego krocie po namowie konsultantki w drogerii. Rady z życia (mojego ;)) wzięte.

OCZEKIWANIA

Przede wszystkim musisz wyjść od tego jakie masz oczekiwania względem podkładu? Szukasz matu, dobrego krycia czy może chcesz jedynie ujednolicić kolor cery, odświeżyć wygląd? Jeżeli zależy Ci na tym ostatnim to doradzałabym zrezygnować z podkładu na korzyść „lżejszych” kremów BB i CC, zwłaszcza latem. Pamiętajmy jednak, że podkład to nie cudotwórca, nie ukryje rozszerzonych porów, krost czy blizn potrądzikowych. Podkład to kosmetyk upiększający ale nadal nie magiczny.

 

KOLOR I TON

Bardzo ważną kwestią jest dobranie odpowiedniego dla Twojej skóry koloru podkładu. Tu warto się zatrzymać i wspomnieć, że kosmetyk ten nie spełnia funkcji bronzera. Bez sensu jest wybieranie ciemnego koloru tylko po to by imitować opaleniznę. Od tego mamy bronzery. Wybieramy kolor najbardziej zbliżony do koloru twarzy, szyi i dekoltu. A ton? Nasza skóra jest w tonacjach od ciepłych do chłodnych. Ustal swój idealny ton chociażby poprzez określenie koloru żył na nadgarstku, są bardziej zielone (ciepła) czy niebieskie lub fioletowe (zimna) a może ciężko określić (neutralna).

TESTOWANIE

Idealnego podkładu nie da się wybrać od tak. To skomplikowany proces, który może potrwać dłuższą chwilę. Nie obędzie się bez przeprowadzenia wielu testów. Od czego zaczynamy?

1.Wybieramy się do drogerii i na własnej skórze testujemy kilka podkładów. Nigdy nie dokonujemy wyboru podkładu na podstawie roztarcia podkładu na grzbiecie dłoni. W taki sposób można jedynie sprawdzić różnice kolorystyczne a także konsystencję i ewentualne krycie.

2.Testowany podkład musi znaleźć się na naszej twarzy. Czemu? Tylko w taki sposób wybierzemy idealny kolor i ton. Świetnie jeśli w drogerii mamy opcję wykonania makijażu lub doradztwa konsultantki. Jeśli nie mamy takiej możliwości lub brakuje czasu na dłuższą konsultację od razu przejdźmy do pkt. 5.

3.W tym miejscu wykonujemy demakijaż i nakładamy na linii żuchwy i szyi wybrane podkłady. Dzięki temu będziemy w stanie sprawdzić który podkład jest nieomal nie do odróżnienia od koloru naszej skóry. Pomocne w wyborze mogą okazać się także specjalne urządzenia, które profesjonalnie dobierają odcień kosmetyku.

4.Po wyborze kilku faworytów nakładamy po prawej stronie twarzy jeden rodzaj podkładu po drugiej drugi. Dzięki temu uzyskamy kontrast, który pozwoli nam porównać wady i zalety obu podkładów. Już na tym etapie zobaczymy jak zachowują się na twarzy, np. na mojej skórze większość podkładów daje żółty odcień. W tym momencie też można ławo zaobserwować jak bardzo duża jest różnica między dostępnymi odcieniami z danej palety marki. Może zdarzyć się, że pomimo lubość do konkretnej marki nie będzie ona mogła zaoferować Nam podkładu ze względu na to, że jeden kolor będzie na Nas żółkł a kolejny z zostawi pomarańczową poświatę.

5.Wyłoniliśmy już finałowych kilku ulubieńców. Teraz zamiast głowić się, który jest lepszy prosimy o próbki każdego z nich. Czemu nie kupujemy skoro już przeprowadziłyśmy testy kolorystyczne, w tym te na twarzy i wszystko było ok?

-po pierwsze podkład z czasem utlenia się  a co za tym idzie zmienia kolor, ciemnieje,

-po drugie w drogerii mamy sztuczne światło, które przekłamuje nam delikatnie finalny efekt,

-po trzecie konsultantka w drogerii używa specjalistycznych produktów najczęściej tej samej marki co podkład, których Ty w domu możesz nie mieć lub po prostu nie używać.

Dzięki samodzielnej aplikacji w domowym zaciszu jesteśmy w stanie sprawdzić jak na co dzień będzie zachowywał się nasz nowy podkład z naszymi kosmetykami których używamy do makijażu. Testując jeden podkład przez cały dzień zwróćmy uwagę na to:

-jak rozprowadza się na twarzy?

-czy lubi się z naszym kremem/bazą? Czy nie waży się, rozwarstwia?

-jak reaguje na niego skóra? Czy jej nie obciąża, wysusza, podrażnia?

-jak wygląda w świetle dziennym?

-czy jest trwały i dobrze kryje?

-czy czujemy podkład na twarzy? oczywiście najlepiej jeśli nie

-czy spełnił nasze oczekiwania?

6.Jeśli podkład Cię satysfakcjonuje możesz go zakupić lub nadal poszukiwać No 1. Pamiętaj jednak, że zależnie od pory roku i okoliczności idealne byłoby stosować inny podkład. Trwalszy na wielkie wyjścia, lżejszy na co dzień. Jaśniejszy zimą, ciemniejszy latem.

Share Tweet Pin It +1
Previous PostZdrada scenarzystów – po drugiej stronie serialu
Next PostSmaki Warszawy - 3 miejsca godne polecenia

No Comments

Leave a Reply